Makaleler » Blog » Meyve Sebze Temizleme Solüsyonu Neden Kullanılmalıdır?

Meyve Sebze Temizleme Solüsyonu Neden Kullanılmalıdır?

Meyve Sebze Temizleme Solüsyonu Neden Kullanılmalıdır?

 

Meyve sebze temizleme solüsyonu kullanarak gıda israfını önleyebilir, sevdiklerinize daha sağlıklı gıdalar hazırlayabilirsiniz.

Meyve ve sebzelerin mikroorganizmalardan temizlenmesi oldukça zordur, fakat bu işlem uygulandığında inanılmaz tasarruf ve sağlık kazandırır. Meyve ve sebzeleri uzun süre muhafaza etmek üretmek kadar önemli bir iştir. Meyve sebzeleri temizleme solüsyonu ile temizleyerek daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) verilerine göre tarladan tüketim aşamasına kadar üretilen gıdaların %13.8 i kaybediliyor.Türkiye'de ise meyve sebzelerin %53 ü israf ediliyor.

Meyve sebzeler hasat edildikten sonra sofralarımıza gelene kadar uzun bir yolculuk yapar. Bu yolculukta onlara mikroorganizmalar da eşlik eder. Bu mikroorganizmalar ürünlerin uygun şartlarda saklanmaması durumunda çoğalırlar. Ürünlerin bozulmalarındaki ve israfındaki diğer nedenlerden biri de plansız ve gereksiz alışverişlerdir. Meyve ve sebzeleri ihtiyacımız kadar alıp iyi muhafaza edersek, hem ürün hem de para israfını önleriz. Ürünleri aldıktan sonra poşetlerden çıkarıp meyve sebze temizleme solüsyonu ile spreyleyerek mikroplardan arındırabiliriz.

Eğer isterseniz aldığınız ürünlerdeki poşetlerin içine direkt sıkarak kullanabilirsiniz. Meyve sebze temizleme solüsyonu ile dezenfekte edilen ürünler ya buzdolabında ya da oda ısısında (ürüne göre) muhafaza edilmelidir. Meyve sebze temizleme solüsyonu ile temizlene ürünler bir kapta veya kese kağıdında saklanmalıdır. Poşetler kullanılmamalıdır. Meyve sebze temizleme solüsyonu kullanılarak dezenfeksiyon yapıldığında ürünlerin raf ömürleri de uzar. Aldığımız ürünleri meyve sebze solüsyonu ile temizleyerek daha iyi muhafaza edebilir ve  sağlıklı olarak uzun süre saklayabilirsiniz.

Meyve Sebze Solüsyonu İle Kendi Sağlığınızı Ve Çocuklarınızın Sağlığını Koruyun

 

Meyve Sebze Temizleme Solüsyonu

 

Meyve sebzelerin iyi yıkanmadan tüketilmesi sonucu her yıl milyonlarca insan birçok hastalığa maruz kalmakta ve hayatlarını kaybetmektedirler. Özellikle Covid-19 pandemi döneminde marketlerde açıkta satılan meyve ve sebzeler taşınma ve satılma sürecinde çok hijyenik ortamlarda kalmıyorlar. Bu sebepten dolayı eve getirdiğimiz meyve sebzelerin iyi temizlenmesi ve saklanması gerekiyor.

Çocuklar gibi risk grubunda bulunan kişiler meyve sebze temizliği konusunda daha dikkatli olmak zorundalar. Evde çok dikkatli davranarak çocuklarımızı korumaya çalışırken dışarıdan mikroorganizmalara maruz bırakmayalım. Meyve sebze temizleme solüsyonu ile onları %100 bitkisel ürün ile koruyabilirsiniz.

Meyve sebze temizleme solüsyonumuzu görmek için tıklayınız.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır