Makaleler » Blog » Ölmez Çiçek ve Mucizeleri

Ölmez Çiçek ve Mucizeleri

ÖLMEZ ÇİÇEK VE MUCİZELERİ

 

Ölmez Çiçek (altın otu) adından da anlaşılacağı gibi cilt için tam bir canlandırıcı ve yaşlanma karşıtıdır. Ölmez çiçek, içeriğindeki kolajen sayesinde kırışıklık oluşumuna engel olur, cildin sağlıklı ve canlı görünmesini destekler.

Binlerce yıldır bilinen ölmez çiçek daha önceleri sadece geleneksel tedavilerde kullanılıyordu. Günümüzde ise yapılan çalışmalar sonucunda ölmez çiçeğin etkileri kanıtlanarak kozmetik dünyasında güçlü bir şekilde yer buldu.

Ülkemizde de yaygın olarak yetişmekte olan ölmez çiçeğin bazı çeşitleri endemiktir yani dünyada sadece bizim ülkemizde yetişmektedir. Anadolu’da altın otu olarak da bilinmektedir. Ölmez çiçek çok yıllık, uzun ömürlü bir bitkidir.

Bir ton ölmez çiçekten yaklaşık olarak 1 litre ölmez çiçek esansiyel yağı (uçucu yağ) elde edilmektedir ve oldukça kıymetlidir. Ölmez çiçekten buhar distilasyonu yöntemi ile uçucu yağ elde edilirken, kalan suyu da hidrosol olarak kullanılmaktadır. Ölmez çiçek esansiyel yağı (uçucu yağı) aromaterapide, parfüm ve kozmetik sanayisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ölmez Çiçeğin Faydaları

 

Dokulardaki kolajen miktarı yıllar geçtikçe azalmaya başlar ve yerine konulmadığı sürece ciltte elastikiyet kaybına ve kırışıklıklara neden olur. Ölmez çiçek esansiyel yağı, kolajen üretimini arttırarak, ciltteki kırışıklıkların ve yaşlanma etkilerinin önlenmesinde oldukça etkili olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Yaşlanma belirtilerine ve lekelere karşı hücre yenileyici etkisi sayesinde, cildin onarılmasında tam bir asker gibi savaşır. Kozmetikte birçok kremin içinde kullanılarak anti-aging etkisinden faydalanılmaktadır.

Yara ve kesik  izlerinin iyileşmesine etkin bir şekilde destek olur. Hücre yenileme ve  antibakteriyel etkisinden dolayı akne, egzama, sedef gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılmaktadır.  Etkili ve doğal bir tedavi yöntemi olup, cildi kurutmaz aksine cildi nemlendirir ve tedaviye destek olur.

Ölmez Çiçek suyu (hidrosolü) tonik olarak kullanılmaktadır. Cildin canlanmasına ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. İster cildinizi yıkadıktan püskürtüp pamukla temizleyebilir, ister krem sonrası püskürterek kremin emilimini arttırabilirsiniz. Ayrıca tıraş sonrası kullanıldığında cildi ferahlatır ve tahriş olan bölgelerin iyileşmesine destek olur.

Ölmez çiçek doğanın bize bir mucizesidir ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır.

Ölmez çiçek içeren cilt bakım ürünlerimizi görmek için https://www.isascare.com/cilt-bakim-urunleri ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır